Restart díky covidu. Příběhy lidí, kteří vzali pandemii jako příležitost
I ve vyloučené lokalitě může škola děti bavit. „Technologie během covidu posílily naše vztahy s rodiči i mezi dětmi,“ hodnotí ředitelka
Základní školu Trmice najdeme v jedné ze sociálně vyloučených lokalit na Ústecku. Třetinu tvoří romské děti, každý sedmý žák má poruchu učení nebo je nějak postižený. Přesto se učitelům daří děti motivovat ke vzdělání. „Zkoušíme do vyučování vnést zábavu. Třeba matematiku se učíme propojením se životem,“ vysvětluje ředitelka Marie Gottfriedová. „Díky covidu jsme se zlepšili v IT technologiích. A mám pocit, že to posílilo naše vztahy s rodiči,“ usmívá se.
Související
-
Po covidu. Nový seriál Radiožurnálu o tom, že všechno zlé je pro něco dobré
Inspirativní příběhy lidí, které covid-19 potrápil, museli změnit svůj život, ale nemoc zdolali a vyšli ze souboje s ní v řadě směrů ještě silnější. Každý den v 8:50.
-
Koronaviru navzdory III
Jak čelí frustraci podnikatelé, jejichž plány zhatila koronavirová pandemie? A kde berou sílu svůj boj o existenci nevzdat? Poslechněte si novou řadu seriálu vždy v 8:50.
-
Koronaviru navzdory II
Jak prožívají těžké časy ti, na které dopadají vládní opatření nejhůře? Poslechněte si druhou sérii reportážního seriálu Radiožurnálu – od pondělí do neděle vždy v 8.50.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.