Pozvánka: Muzeum romské kultury vypravuje autobus do Let u Písku

3. květen 2019

V neděli, 12. května 2019, se v areálu bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku uskuteční vzpomínkový akt. Zájemci se na něj mohou vypravit díky Muzeu romské kultury.

V neděli 12. 5. 2019 ve 12:00 pořádá Spolek pozůstalých po romských obětech nacismu, Výbor pro odškodnění romského holocaustu v ČR v čele s panem Čeňkem Růžičkou, pietní akt věnovaný romským obětem holokaustu. Muzeum romské kultury při této příležitosti vypravuje pro zájemce autobus, který pojede z Brna do Letů a zpět.

Program

12:00 Česká hymna a žalm romských vězňů nacistických koncentračních táborů
12:10 Přivítání účastníků
12:15 Předání Ceny Výboru pro odškodnění romského holocaustu za lidství
13:00 Položení květinových darů k pomníku
13:45 Duchovní slovo
14:05 Kulturní program
15:00 Proslovy
15:30 Zakončení; účastníci mohou navštívit farní hřbitov v Mirovicích, kde jsou hromadně pohřbeny především dětské oběti.

Počet míst je omezený. V případě Vašeho zájmu se co nejdříve registrujte na adrese sekretariat@rommuz.cz, nebo telefonu +420 545 581 206.

Sraz účastníků bude v neděli 12. 5. 2019 před Muzeum romské kultury, Bratislavská 67 nejpozději v 7:30. Pokud se do té doby nedostavíte osobně, v případě vyššího počtu zájemců může být poté Vaše registrace zrušena a rezervované místo obsazeno. Odjezd je v 8:00.

Vzhledem k charakteru akce je vyžadováno společenské oblečení nejlépe v tmavé barvě (jde o projev piety mrtvým), nikoliv sportovní (jako rifle, šusťáky, tepláky). Doporučujeme vzít si s sebou občerstvení, v areálu památníku není k dispozici. Předpokládaný návrat do Brna v 19:00.

Autobus do Letů bude vypraven také z Prahy. Autobus bude přistaven na obvyklém místě, v blízkosti autobusového nádraží Praha – Florenc, za mostem magistrály v ul. Na Florenci před nově otevřenou tržnicí potravin. Odjezd je plánovaný v 9:45.

Oba vypravené autobusy jsou pro účastníky zdarma.

autor: Muzeum romské kultury
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.