Polední publicistika: Trump a clo na zboží z EU. Rok od útoku na FF UK. Výzva k zpřísnění zbraňového zákonu
Jak by mohly unijní státy odpovědět na nejnovější varování Donalda Trumpa ohledně možné celní války mezi Washingtonem a Bruselem? Jakou podporu poskytuje Centrum odolnosti na Univerzitě Karlově studentům a zaměstnancům v souvislosti s tragickým útokem střelce na Filozofické fakultě, od něhož uplyne v sobotu přesně rok? A proč se zástupci univerzitních studentů a pedagogů obracejí na Poslaneckou sněmovnu s výzvou k dalšímu zpřísnění zbraňového zákona?
Hosty Tomáše Pancíře jsou:
- Michal Kocůrek, společnost EGÚ Brno;
- Zuzana Poláková, vedoucí UK Point / Centra resilience, Rektorát UK;
- Václav Němec, Ústav filosofie a religionistiky FF UK.
Související
-
Trumpova cla můžou být jen výhrůžka, vždy se to podařilo zažehnat, míní amerikanista Pondělíček
„Pokud by je skutečně zavedl, bude to znamenat dramatickou změnu mezinárodního ekonomického systému a pravděpodobně výrazný propad obchodní výměny,“ říká ke clům amerikanista Jiří Pondělíček
-
Krizový psycholog: FF UK pro mě není uzavřená věc. Se zlem není potřeba se smiřovat
Rok poté. Rok po střelbě. Je rok hodně, nebo málo? Jak se uzdravuje Filozofická fakulta Univerzity Karlovy? A zahojí se to někdy?
-
Policie od ledna eviduje pět případů podezřelého nákupu zbraní, prodejci je hlásí díky ‚červené dlaždici‘
Ačkoliv na sezeních mluvil o touze někomu ublížit, mohl si o pár týdnů později přijít k obvodní lékařce požádat o potvrzení, že je zdravý a může si udělat zbrojní průkaz.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka