Polední publicistika: Hasičký zásah v Českém Švýcarsku. Správa a opatření národního parku. Nová fáze studií léku na rakovinu
Kam pokročil zásah hasičských jednotek proti požáru v národním parku České Švýcarsko? Mohla správa tohoto chráněného území postupovat důsledněji, pokud jde o preventivní opatření proti šíření podobné kalamity? A jak významná je další fáze klinických studií, do které vstoupil nový lék na onkologické nádory vyvinutý českou biotechnologickou společností Sotio? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.
Hosty Věry Štechrové jsou:
- Vladimír Vlček, generální ředitel Hasičského záchranného sboru
- Vojtěch Kotecký, člen rady národního parku České Švýcarsko z Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy
- Jan Kolář, starosta Krásné Lípy
- Radek Špíšek, generální ředitel společnosti Sotio
Související
-
Zvažujeme uzavření celého národního parku, lidé se na požár jezdí dívat, říká náměstek Tesař
Rozsáhlý požár v Českém Švýcarsku se hasiči dál snaží dostat pod kontrolu. Plameny zasáhly asi 1000 hektarů, z obce Vysoká Lípa evakuovali asi 100 lidí.
-
Požár v NP České Švýcarsko. Proč se nedaří dostat plameny pod kontrolu?
Hasiči a další záchranné složky se druhý den snaží dostat pod kontrolu lesní požár v okolí Hřenska. Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu o aktuální situaci.
-
První lesní požár, který postihl i obytné budovy. Je to tragédie, říká ředitel NP České Švýcarsko
V Českém Švýcarsku se dál šíří požár. Z Mezné stejně jako z Mezní Louky hasiči evakuovali obyvatele už v pondělí. V noci pak museli evakuovat i většinu lidí z obce Hřensko.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.