Pátek 6. srpna

6. srpen 2021

Závody v chůzi budou v Tokiu pokračovat i 6. sprna a na trati se objeví i česká reprezentantka Tereza Ďurdiaková.

Češi na olympijských hrách

ATLETIKA

Olympijským šampionem v chodeckém maratonu na 50 kilometrů se v Sapporu stal Polák Dawid Tomala před Němcem Hilbertem a Kanaďanem Dunfeem. Vít Hlaváč dokončil na 43. místě.

Olympijský chodecký závod žen na 20 kilometrů přinesl v Sapporu podobně jako stejný závod mužů triumf Itálii. Zvítězila Antonella Palmisanová a napodobila svého krajana Massima Stana, který vyhrál dvacítku o den dříve. Česká reprezentantka Tereza Ďurdiaková obsadila při své premiéře na velké akci třicáté místo.

Faith Kipyegonová z Keni obhájila v Tokiu zlato na 1500 metrů v olympijském rekordu 3:53,11. Sifan Hassanová z Nizozemska tři zlata nezíská, ve svém druhém finále doběhla třetí. Česká mílařka Kristiina Mäki byla mezi nejlepšími poslední, vrcholem pro ni byl postup do finále v národním rekordu 4:01,23.

Česká štafeta mužů v běhu na 4x400 metrů obsadila v semifinále v Tokiu sedmé místo v čase 3:03,61 a nepostoupila do olympijského finále. Nejrychlejší byli Američané, kteří se snaží odčinit selhání z individuální čtvrtky, kde skončili bez medaile.

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA

Rychlostní kanoista Martin Fuksa vyhrál na olympijských hrách v Tokiu rozjížďku na kilometrové trati a postoupil přímo do sobotního semifinále. Jeho mladší bratr Petr Fuksa musel po třetím místě v rozjížďce do čtvrtfinále, ve kterém dojel čtvrtý a v dalším programu se již nepředstaví.

GOLF

Golfistka Klára Spilková zahrála třetí kolo olympijského turnaje v paru, celkově má tři rány pod par a je na děleném 25. místě. Z prvního místa půjde do boje o zlato na hřišti v Kasumigaseki Country Clubu Nelly Kordová z USA díky skóre -15.

JEZDECTVÍ

Čeští reprezentanti v jezdectví se při svém olympijském návratu v parkuru družstev do finále neprobojovali. Trio Ondřej Zvára, Anna Kellnerová a Aleš Opatrný si připsalo v kvalifikaci celkem 45 trestných bodů a obsadilo 15. příčku. Od finálové desítky je dělilo 18 bodů. Češi se v týmové soutěži představili pod pěti kruhy po 85 letech a poprvé ji dokončili. Kvalifikaci ovládli bezchybní Švédové. Finále se uskuteční v sobotu.