Papež sloužil mši pro desítky tisíc věřících ve Washingtonu
Papež Benedikt XVI. sloužil mši na baseballovém stadionu ve Washingtonu. Před desítkami tisíc věřících a televizními kamerami znovu vyjádřil politování nad bolestí, kterou způsobilo věřícím sexuální zneužívání dětí katolickými duchovními.
Pane, vyslyš naši modlitbu - neslo se nad hlavami asi 45 tisíc katolických věřících na stadionu Nationals Park. Papež Benedikt XVI. mimo jiné znovu promluvil k tématu, které americkou katolickou církev v posledních letech pronásledovalo:
"Uvědomuji si bolest, kterou církev v Americe zažila v důsledku sexuálního zneužívání nezletilých. Žádná moje slova nedokáží popsat bolest a škodu, kterou takové zneužívání způsobilo," řekl mimo jiné při mši ve Washingtonu papež Benedikt XVI.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nádrž před Lincolnovým památníkem ve Washingtonu má modré dno. Trump mluví o osobním vítězství
-
Eskalace na Blízkém východě. Írán raketami zaútočil na Izrael, kvůli jeho pokračujícím útokům na Libanon
-
Dělíme se na lidi lokální a na ty, kteří jsou otevření Evropské unii i pomoci Ukrajině, míní Horáček
-
Deficit rozpočtu na rok 2027 bude větší než letos, nepřevýší ale tři procenta HDP, řekla Schillerová