Znamení:
Vodnář
Životní motto:
Ne, že bych nějaké měl – ale třeba „show must go on“ se výborně hodí na spoustu situací.
Co dělám v rozhlase:
Pracuji v newsroomu, což obnáší psaní, natáčení, stříhání a příležitostně také dabování zpráv o dění ve světě.
Před rozhlasem:
Stále studuji na FF UK religionistiku a indologii – a ještě mě to nepřestalo bavit.
Co mě baví:
Nesmírně mě zajímá a baví téměř cokoliv kolem indického subkontinentu. Jazyky, kultura, literatura, historie, politika a hlavně náboženství. Baví mě cestovat, chodit, přemýšlet, sportovat, popíjet, pozorovat lidi, koukat na dobré filmy… A asi ze všeho nejvíc číst. Snažím se číst co nejvíce beletrie, ale většinu času mi teď zabírají odborné knihy. Snažím se také nezakrnět v nejrůznějších humanitních oborech. Baví mě ale taky třeba astronomie. A mám rád kvalitní čaj.
Co mě vždycky dostane:
Dobrá myšlenka.
Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Nevšiml jsem si, že tam máme nějakou pavlač.
Všechny články
-
Pouť za nektarem nesmrtelnosti
Nekonečné zástupy svatých mužů i žen, obyčejných Indů i cizinců, ministrů, premiérů a dokonce i jeden král – ti všichni míří do indického města Prajágrádž.
-
Nejmladším šachovým mistrem světa je teprve 18letý Ind Gukesh
Titul šachového mistra světa se po víc než deseti letech vrátil do Indie. Dommardžu Gukesh totiž v prosinci ve své závěrečné 14. hře porazil úřadujícího šampiona z Číny.
-
Architekt indického růstu aneb Kdo vlastně byl dlouholetý premiér a ekonom Manmóhan Singh?
Na konci roku se Indie rozloučila s jedním z nejvýznamnějších politických lídrů. Zemřel totiž dlouholetý premiér a ministr financí Manmóhan Singh.
-
Zrod nové Sýrie. Vlády se ujali povstalci a emigranti, místní i menšiny se ptají, co přijde dál
Země má nového povstaleckého premiéra. Velení povstalců dál ujišťuje etnické i náboženské menšiny o tom, že v nové Sýrii mají své plnoprávné místo. Dá se tomu věřit?
-
Syrská města padají do rukou islamistů. Končí vláda Bašára Asada?
Nečekaná ofenziva z konce listopadu rozhýbala roky stabilní frontu na severozápadě Sýrie. Znovu připomněla, že tamní občanská válka nikdy neskončila.
-
Miliarda lidí oslavila Díválí: Svátek světel i smogu
Na přelomu října a listopadu se Indie rozzáří miliony malých hliněných lampiček na oslavu svátku Díválí. Města a vesnice ohluší ohňostroje a sever země se zahalí do smogu.
-
Bangladéš na rozcestí: Vydá se směrem k demokracii, nebo půjde jinou cestou?
Otevřená vrátka pro návrat islamistů, šance pro občanskou společnost i politická katastrofa pro sousední Indii. Co čeká Bangladéš?
-
Indický šachmat. V nejlidnatější zemi světa se zrodil šachový zázrak jménem Gukesh D
Tektonické desky světa šachu se daly do pohybu, napsal na sociální sítě legendární ruský šachista Gari Kasparov po senzačním závěru dubnového Turnaje kandidátů.
-
Hořké vítězství Naréndry Módího
Největší volby na světě ovládla Indická lidová strana (BJP). Její lídr Naréndra Módí se stal potřetí premiérem. Přesto má volební vítězství hořkou příchuť.
-
Indická železnice klopýtá na cestě do 21. století. Navíc podfinancovaná a přetížená
Ocelové tepny propojující celou zemi. Jeden z největších dopravců světa ve všeobecném indickém chaosu představuje oázu relativní stability.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »