Olympijský rok oštěpařky Nikoly Ogrodníkové

Tenis je dobrý na změnu aktivity a hlavně mě baví, prozrazuje oštěpařka tréninkovou metodu

9. leden 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nikola Ogrodníková na Kontinentálním poháru.
Předchozí díl
Následující díl

Atletické mistrovství světa v Dauhá české oštěpařce Nikole Ogrodníkové nevyšlo. O to větší motivaci má pro nadcházející letní olympiádu v Tokiu. Na rozdíl od minulých sezon už ji nevedou Rudolf Černý s Vítězslavem Veselým, ale světový rekordman a uznávaný trenér Jan Železný. U začátku přípravy vicemistryně Evropy byl reportér Jakub Marek.

Nikola v rámci přípravy hraje třeba tenis. „Hrozně mě baví, ale vůbec mi nešel a nikdo se mnou nechtěl hrát. S panem trenérem Rudou jsem hrála často, třeba třikrát týdně. Dával mi klasickou hodinu tenisu, tenisovou přípravu.

Čtěte také

K čemu je taková příprava oštěpařce? „Asi k ničemu podstatnému v oštěpu, ale je to dobré na změnu aktivity, protože celý rok děláme totéž. U tenisu se také zpotíme, posilujeme lopatky, ramena, ale hlavně je to zábava.“

V prvopočáteční fázi tréninku se nabírá kondice. „Ve Špindlu je to pestřejší: od rána začínáme v posilovně, dopoledně běháme s hůlkami do kopce, odpoledne je další fáze, kdy vycházíme na Medvědín nebo běháme. A pak máme dvě hodiny her nebo cvičíme nedostatky. Snažíme se o nejvíc zapojit hry.“

Jak je to velká změna oproti letům, kdy trénovala sama? „S Víťou jsme si sem tam zapinkali tenis nebo badminton, ale na nohejbal nebo volejbal to nebylo. V tom je skupina lepší,“ pochvaluje si sportovkyně.

autoři: Jakub Marek ,
Spustit audio

Související