Příběh dne. Seznamte se s olympioniky z Milána a Cortiny 2026
„Jednou to skončit musí. Možná českému biatlonu pomůžu i jinak,“ říká po posledním olympijském startu biatlonista Michal Krčmář
Byl to jeho dvacátý a poslední start na olympiádě a jen tak na něj biatlonista Michal Krčmář nezapomene. Sice v italské Anterselvě nezískal medaili jako před osmi lety v Koreji, ale i se šestým místem byl po závodě s hromadným startem spokojený. I v samotném závěru za nesnadných větrných podmínek měl pořád ještě naději na stupně vítězů. „Vanulo to do mě a zkrátka jsem to nedokázal udělat líp. Bylo to plné zvratů, nahoru dolů, ale bylo to krásné,“ popisuje.
Na poslední olympijský závod se přijeli podívat i příbuzní Michala Krčmáře. „Byli bychom rádi, kdyby ještě jednu olympiádu zvládl. Samozřejmě ale chápeme, ja těžké to je,“ shodují se rodiče i bratr Daniel.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.