Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Malátný: Česká společnost se za 30 let změnila, ale nevím, jestli k lepšímu

17. listopadu ’89 byl na Albertově, ale namísto na Národní třídu pak zamířil za rodinou do Jičína. Později ho mrzelo, že nebyl u „toho“. Revoluce pozitivně ovlivnila i kapelu Chinaski. Před ní museli odevzdávat texty, zda nejsou závadné. Koncerty se rušily. „Byli jsme mladí kluci, bylo nám 17, přišlo nám to k smíchu,“ popisuje Malátný. Díky svobodě mohou dělat hudbu přesně tak, jak sami chtějí. Proč zpěváka ovlivnil Jiří Suchý? A jak se za těch 30 let změnila hudební branže?

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Lucie Výborná , had
Spustit audio

Související