Nejste tady sami, my bojujem s vámi. Fotbalová reprezentace má nový pokřik

Fotbalový pokřik "Kdo neskáče, není Čech" už má svého nástupce. Z více než tisíce návrhů nakonec zvítězil pokřik "Nejste tady sami, my bojujem s vámi". Fotbalová asociace nyní řeší, jak nový slogan prezentovat fanouškům.

Do finálového kola o nový fotbalový pokřik postoupilo z víc než tisíce návrhů jen 24. Často se v nich objevoval český lev a také vyjádření hrdosti na český národ a český fotbalový tým.

Jako vítěz byl nakonec vybrán slogan. „Nejste tady sami, my bojujem s vámi!“ Nahradit ale současný a hodně oblíbený pokřik „Kdo neskáče, není Čech" bude asi těžké.

Při reprezentačních zápasech se skanduje už skoro 20 let. Vznikl pravděpodobně při oslavách po návratu fotbalistů ze stříbrného Eura '96.

Autor nového 50 tisíc korun a další finalisté získali vstupenky na kvalifikaci o mistrovství Evropy.

Je ale těžké odhadnout, jak se nový pokřik uchytí mezi fanoušky. Měl být výstižný a stručný, aby si ho lidé snadno zapamatovali. „Musí jít lehce vyslovit. Pro slogany ve sportovním prostředí je navíc důležité, aby byly rytmické a daly se vytleskat,“ říká copywriterka Alena Pondělíčková.

Podle mluvčího fotbalové asociace Ondřeje Lípy se teď právě řeší, jak budou nový slogan prezentovat fanouškům. Záleží právě fanoušcích, jestli se jim bude nový slogan líbit a změnu přijmou.