Narodila se ve znamení vodnáře a překonala sedm velkých kanálů: Abhejali Bernardová

28. prosinec 2018

Hostem Vladimíra Kroce byla dálková plavkyně a ultramaratonská běžkyně Abhejali Bernardová. Jako čtvrtá žena, desátý člověk vůbec a první suchozemec dokončila výzvu Oceans Seven, sedm dálkových přeplaveb po světě. Její křestní jméno znamená Čistá voda, jehož duchovní význam je pláč po poznání. Jak důležitá je meditace pro sportovní výkon? A co je trojkoruna dálkového plavání?

anketě světové federace plavání na otevřené vodě můžete hlasovat pro ni. Vybírá se 10–15 plavců a nejzajímavější plavecký počin a o výherci hlasuje veřejnost. „Vítězství v anketě znamená určitou prestiž, protože asociace sdružuje to, co je společné všem maratonským plaváním,“ říká Abhejali Bernardová.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.