Na koupání ve Fontáně di Trévi musí turisté zapomenout. Hrozí vysoké pokuty

13. červen 2017

Antické, románské, renesanční i barokní památky přilákají do Říma asi deset milionů turistů každý rok. Město na nich hodně vydělává, přináší mu to také řadu problémů, které často musí řešit strážníci.

Je málo příjemnějších věcí, než se v horkém letním dni osvěžit v chladivé vodě. Pokud vás ale touha po ochlazení přepadne uprostřed rozžhavených ulic Říma, na tamní slavné fontány ve vlastním zájmu raději úplně zapomeňte. Řím už má totiž dost turistů, kteří si k ochlazení vybírají barokní fontány a rozhodl se proti nim zakročit.

Turisty, kteří by se chtěli ve fontáně osvěžit, čeká pokuta v přepočtu přes šest tisíc korun. Podle starostky Říma Virginie Raggiové jsou turisté stále nevychovanější a koupání zpocených nohou ve fontánách z 16. století se opravdu nesluší.


Drobné, které lidé do fontány naházejí město vybírá. Jen do fontány di Trévi turisté minulý rok hodili drobné v celkové hodnotě asi 25 milionů korun. Vylovené prostředky dostává charita.

Radnici ale nejde jen o koupání. Nesmí se například ani posedávat na okrajích fontán, nebo si na takovém místě vybalit svačiny. Z fontán také nesmějí pít psi. S pokutou musejí počítat i lidé, kteří by chtěli vybírat drobné, které se do fontán házejí pro štěstí.

Na filmovou scénu, kdy svůdná a opilá Anita Egbergová láka Marcella Mastroianniho k nočnímu koupání v římské fontáně di Trévi tak budete muset zapomenout.

autoři: onh , jaw
Spustit audio