Místopředseda ČOV Kumpošt: Profesionální sport nejde dlouhodobě dělat bez diváků

12. leden 2021
Olympijský podcast
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Roman Kumpošt v R-streamu

„Diváci, emoce a sport patří dohromady a jedno bez druhého nemůže fungovat,“ je přesvědčený místopředseda Českého olympijského výboru Roman Kumpošt. Olympiáda v Tokiu se ale podle něj uspořádat musí, jinak by přišel kolaps olympijského sportu. Neúčastí fanoušků nijak výrazně ekonomicky neutrpí, myslí si jeden z nejzkušenějších českých sportovních funkcionářů. V novém díle Olympijského podcastu mluví také o tom, jak to bude s očkováním sportovců nebo o své sportovní kariéře.

Olympijský rok začíná. Co od něj čekají čeští sportovci?

S jakými nadějemi vstupují do roku 2021 Lukáš Krpálek, Karolína Plíšková, Adam Ondra nebo Zdeněk Štybar? Poslouchejte vždy v 8:50 nové díly seriálu Olympijský rok.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová