Kluci dnes mají daleko lepší podmínky než my, ale nepracují tolik, myslí si legenda českého hokeje

6. červenec 2021

Legendární hokejista Milan Nový za svoji kariéru nastřílel 474 gólů, získal stříbro na olympijských hrách, zlato na mistrovství světa a pětkrát byl zvolen vítězem ankety Zlatá hokejka. „Měl jsem štěstí, že i když jsem gól nedal, tak jsem na něj alespoň přihrál. Byl jsem týmový hráč. V hokeji musí být člověk psychicky odolný,“ popisuje. Jak Milan Nový trénoval střelbu? „Nechal jsem si na zahradě udělat branku, pustil jsem si rádio a střílel jsem. Střílel jsem tak celé léto.“

Museli ho rodiče do hokeje nutit? Jak vzpomíná na svůj první start v lize? A jak se vypořádal s tvrdou hrou v NHL? Poslechněte si celý rozhovor s legendárním českým hokejistou Milanem Novým v talkshow Čistá hra Martina Procházky.

Čistá hra Martina Procházky každé úterý na Radiožurnálu Sport
autoři: Martin Procházka , vla

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.