Karlovy Vary večer uvidí slavný Kabaret

5. červenec 2002
Zprávy

Předválečný Berlín 30. let, hudba, krásné zpěvačky a také spletité osudy - to je atmosféra, do které se dnes večer můžete dostat v karlovarském divadle. V rámci filmového festivalu se tady bude večer v osm hodin promítat film Kabaret. Uvede ho slavný herec Michael York.

Michael York není v Karlových Varech poprvé. Před sedmi lety tu natáčel film - lázeňské město má od té doby rád. "Navíc Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech má ve světě velmi dobrou pověst," dodává herec.

Kabaret, který večer uvede v karlovarském divadle, je jedním z nejzdařilejších snímků, ve kterých York účinkoval. Film získal dokonce osm Oscarů. "Jsem rád, že je tento film uváděn i po více než čtvrt století, kdy vznikl, že přináší radost a potěšení jiné generaci, než pro kterou byl natočen. Těší mě i to, že film bude uveden na velkém plátně, protože byl natočen právě pro velká plátna."

Michael York Radiožurnálu prozradil, že ve svých pětašedesáti letech ještě stále účinkuje- teď hraje především v divadle. Vypadá jako anglický gentleman, ostatně z Británie pochází. Teď však už dlouhou dobu žije v Kalifornii. "Miluju Los Angeles, žiju tam od roku 1976. Na druhou stranu má rád své evropské kořeny. Dnes ráno pro mě bylo obrovským zážitkem navštívit tady ve Varech tisíc let starý zámek. V Los Angeles máme Disneyland a v něm zámek, který je starý jenom dvacet let."

autoři: mta , jul
Spustit audio