Kampaň a výsledek zanechaly rozdělenou společnost na Slovensku, zaznělo ve Speciálu Radiožurnálu

Slováci zvolili Petra Pellegriniho novým prezidentem. Dokázal získat druhý nejvyšší počet hlasů od doby, co je na Slovensku přímá volba. Volební účast byla vyšší, než v prvním kole a také náskok vítězného kandidáta byl oproti očekáváním šest procent. Jakých pět let Slovensko čeká s prezidentem Petrem Pellegrinim? A co zvolení Petra Pellegriniho znamená pro další vývoj česko-slovenských vztahů? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu k prezidentským volbám na Slovensku.

Co nejvíc pomohlo Petru Pellegrinimu porazit Ivana Korčoka? Je na místě obávat se o další zahraničně-politické směřování Slovenska s novým prezidentem a vládou premiéra Roberta Fica? A co bude s Pellegriniho stranou HLAS? Poslechněte si celý speciál Radiožurnálu.

Hosté speciálu Radiožurnálu:

  • Ladislav Novák, zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku
  • Jan Marian, náměstek ministra zahraničí
  • Martina Holečková, poslankyně za opoziční KDH
  • Jakub Filo, zástupce šéfredaktorky deníku SME
autoři: Jan Pokorný , prh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.