Jihlavští hokejisté rozstříleli Ústí nad Labem

7. prosinec 2013
Zprávy z

Hokejisté jihlavské Dukly deklasovali Ústí nad Labem. Ve 30. kole první ligy porazili Severočechy vysoko 9:3. Nakonec chybělo málo k tomu, aby hostům ze severu Čech nenasázeli deset branek. Po první třetině, kterou domácí vyhráli 1:0, to přitom na žádnou velkou kanonádu nevypadalo.

Jihlavské gólové hody vypukly naplno ve druhé třetině. Dukla šestkrát rozvlnila síť ústecké branky a po čtyřiceti minutách vedla už 7:2. Sedmý gól dával z trestného střílení Marek Prokš, který vstřelil v utkání hned tři góly, dal tak druhý hattrick v sezoně a stal se hvězdou zápasu.

Ve třetí třetině se jihlavští fanoušci hned několikrát dožadovali, aby jejich tým vstřelil desátý gól. Nakonec Dukla vsítila devět branek, Ústí deklasovala 9:3 a dál jí patří druhé místo v tabulce.

Dalším dvěma týmům z Vysočiny se v sobotu nedařilo. Havlíčkův Brod prohrál v Šumperku 2:4 a Třebíč v Havířově 1:3.

30. kolo první hokejové ligy:

Jihlava - Ústí nad Labem 9:3 (1:0, 6:2, 2:1)
Branky: 35., 38. a 53. Prokš, 31. a 46. Čachotský, 2. Vysloužil, 24. Důras, 34. Malec, 35. Hubáček - 34. Boháč, 35. Vávra, 42. Baránek. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. Diváci: 1533.

Šumperk - Havlíčkův Brod 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Havířov - Třebíč 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)