Ježíškova vnoučata se snažila najít cestu i k seniorům v domácnostech, bilancuje ředitelka nadačního fondu

6. leden 2024

Vánoce jsou v rozhlase každý rok spjaté s Ježíškovými vnoučaty. A díky nim se podařilo splnit 10 tisíc přání seniorů. Jak hodnotí zatím poslední ročník Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu? „Ježíškova vnoučata mají své stabilní dárce a přátele, letos vzrostl výrazně i počet firemních přátel. V předvánočním čase, který nebyl pro českou společnost jednoduchý, tak dárci zůstali věrni Ježíškovým vnoučatům.“ 

Byly loňské Vánoce Ježíškových vnoučat něčím výjimečné?

Čtěte také

V sedmém ročníku Ježíškových vnoučat jsme si kladli ambiciózní cíl, a to je dostat se do domácností, kde žijí dámy a pánové o samotě, protože Ježíškova vnoučata tradičně nejvíce oslovují domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem a podobná pobytová zařízení, ale nedařilo se nám najít bezpečnou cestu k domácnostem seniorů.

A tak jsme se zaměřili i díky regionálnímu vysílání Českého rozhlasu právě na to oslovit je a najít bezpečnou a důvěryhodnou cestu právě k nim. A mám z toho obrovskou radost, protože se nám ozvala celá řada neziskových organizací, spolků, dobrovolnických uskupení, které právě mohou být bezpečnou cestou do domácností seniorů.

Zbývají nějaká nesplněná přání? A můžou se lidé zapojit ještě teď? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Vladimír Kroc , prh
Spustit audio

Související