Ježíškova vnoučata: Jak splněná přání potěšila seniory?

„To je od vás krásné, budu brečet.“ Paní Helenu navštívil v domě seniorů prezident Pavel

Z několika pracovnic v Domě seniorů v Mníšku pod Brdy se staly největší tajnůstkářky široko daleko. Nikomu ze zaměstnanců ani klientů neprozradily, co se u nich chystá. Nic se nedozvěděla ani 99letá Helena Kocourová z domova, která si v našem projektu Ježíškova vnoučata přála setkání s prezidentem Petrem Pavlem. Dárci už splnili seniorům tisíce přání, dříve třeba i setkání s papežem ve Vatikánu. Utajená schůzka s prezidentem tu ještě nebyla. 

Paní Helena Kocourová nastoupila jako programová inspektorka do rozhlasu v roce 1948.„Nejhezčí léta mého života,“ vzpomíná.

Čtěte také

Loni si k Ježíškovým vnoučatům přála osobně poznat herce Ivana Trojana, který za ní také přijel. A letos si přála ještě nesplnitelnější přání – pana generála Petra Pavla. „On se mezitím stal prezidentem, pěkný chlap,“ hodnotí.

Když se paní Kocourová narodila, tak na Hradě vlála vlajka a pod ní přecházel Tomáš Garrigue Masaryk. „Ten mě hladil po hlavičce, v lánském parku. A potom Zápotocký, ten mě nehladil, to už mi bylo jedenadvacet. Babiše bych nechtěla, aby mě pohladil po hlavičce,“ říká.

Lepší než Masaryk

Helena Kocourová si oblékla slušivé sako, v šedých vlasech černou čelenku, kabelku, ve které má své poklady. A následuje velké překvapení, setkání s prezidentem Petrem Pavlem, který za ní do domova seniorů přijel. „Mé jméno je Petr Pavel, moc mě těší,“ podává paní Heleně ruku prezident.

Čtěte také

„Neříkejte, jste moc hodný, děkuji vám,“ neskrývá překvapení paní Helena, která přebírá od prezidenta Pavla kytičku. „Vás jsem si přála vidět jako generála, protože jste se mi moc líbil, a teď se mi líbíte ještě víc. To je od vás krásné, že jste přijel, budu brečet,“ raduje se paní Helena.

Půlhodina uplynula jako voda a prezident musí za dalšími povinnostmi. „Nechtěla bych se dotknout Masaryka, ale tohle bylo nejúžasnější,“ říká paní Helena.

Loni si paní Helena přála Ivana Trojana, letos prezidenta Pavla a organizátoři už se bojí, co si bude přát příští rok.

autoři: Ľubomír Smatana , prh
Spustit audio