Jan Hřebejk o Pupendu, festivalu a Horem Pádem
Do studia Filmžurnálu dorazil i režisér momentálně divácky nejúspěšnějšího domácího filmu Pupendo Jan Hřebejk. Přišel se zpožděním, sluchátka i mikrofon si upravoval až během vysílání, ale přišel. Původně měl být hostem vysílání už o den dřív, jenže tvůrci Pupenda po páteční zahajovací projekci oslavovali dlouho do noci a dopolední vysílání nakonec nestihli.
Na festivalu se Janu Hřebejkovi líbí, že má hezkou domácí atmosféru. "Není jen schůzkou lidí, co si vyměňují vizitky, ale i akcí mladého 'kinofanatického' publika," řekl Hřebejk. V rozhovoru prozradil i něco o právě připravovaném filmu s pracovním názvem Horem Pádem, který by měl začít natáčet v srpnu. V hlavní roli se prý můžeme těšit na Jana Třísku.
Celý rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zavoral: Šetřili jsme 20 let, o tom to není. Jde o to sebrat peníze ČRo a ČT, ohrozit je a destabilizovat
-
ONLINE: Námořníci na ruské fregatě pálili varovné střely na jachtu v Lamanšském průlivu
-
Zvrat v kauze čínského špiona v Praze. Soud odmítl přijmout obžalobu, státní zástupce verdikt napadl
-
‚Budu koukat do zdi.‘ Britským mladým budou po zákazu sociálních sítí chybět alternativy pro socializaci