Jan Berousek se narodil 23. 6. 1975 v Hradci Králové. Vyučil se kadeřníkem a vystudoval sociálně právní školu v Praze.
V roce 2007 absolvoval žurnalistický kurz, v jehož rámci byl na stáži v Britských listech a Českém rozhlase.
Svými příspěvky pravidelně přispívá do pořadu O Roma Vakeren. V rámci projektu Colorful but Colorblind poznal i Radio Free Europe, kde se seznámil s prací na videoreportáži.
Má rád dobrou hudbu, zajímá se o politiku a historii a nebrání se jakékoli spolupráci. Když si lidé pomáhají, jde všechno snadno.
Všechny články
-
Antonín Absolon Růžička přežil romský holokaust. Jako jediný z téměř 80 členné rodiny
Z českých Romů se konce války dočkala jen hrstka šťastlivců. Jedním z nich byl i Antonín Absolon-Růžička, na kterého zavzpomínal jeho syn.
-
Pastor Matěj Nový: Kázání jsme museli ukončit, křesťanskou pomoc ale poskytujeme nadále
Spolek křesťanské pomoci v Brně musel kvůli koronaviru ukončit kázání, pomoc potřebným ale poskytuje nadále. Jak, prozradil v rozhovoru s Janem Berouskem pastor Matěj Nový.
-
Milan Gunár: Filmy nemůžete točit jen kvůli penězům, musí vás to bavit
To, že mají Romové i herecký talent, potvrzuje Milan Gunár. Účinkoval například ve známém filmu podle literární předlohy Josefa Škvoreckého Černí baroni.
-
27. ledna 1945 byl osvobozen koncentrační a vyhlazovací tábor v polské Osvětimi
75 let uplynulo od osvobození osvětimského tábora smrti. Událost připomíná Šimon Krbec z Centra studií genocid Terezín.
-
Loutky, kolotoč, staročeská střelnice. V dílně Martina „Matěje“ Holuba vznikají svérázné projekty
Dřevěné hračky nebo rovnou celý kolotoč vyřezává v Horních Chvatlinách u Kolína umělecký řezbář Martin Holub. Co nového ve své dílně připravuje, zajímalo Jana Berouska.
-
Olašský Štědrý večer se neobejde bez domácí polévky
Jak vypadá tradiční olašská štědrovečerní hostina? Připravují se stále halušky se zelím, nebo polévka s domácími nudlemi? To zjišťoval přímo u zdroje Jan Berousek.
-
Je těžké lidi někam posunout, když v místě bydliště není dost práce
Eva Gáborová pracuje v Tanvaldu, kam se přestěhovala z Prahy. Jak říká, život na maloměstě je z hlediska sociální práce v některých ohledech a možnostech těžší.
-
Příběh paní Jaroslavy: Přijmutí vlastní identity není vždycky jednoduché
Jak obtížné je hledání vlastní identity dokazuje příběh Jaroslavy Rumlové, která cestu ke svým světským kořenů hledala prakticky od dětství.
-
Denis Farkaš začal s bojovými sporty v devíti letech
Denis Farkaš se už od dětství zajímal o bojové sporty. Dnes má za sebou mnoho vítězných zápasů třeba v thai boxu nebo MMA. O sportu si s ním povídal Jan Berousek.
-
Od Vlacha po Bacha. Dobrý akordeonista musí umět zahrát všechno, říká Štefan Brychnač
Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu. Štefan Brychnač pochází z brněnské hudební rodiny. V Brně vystudoval konzervatoř. V pěti letech hrál na akordeon, od dev...