Jak by měla Evropa reagovat na reciproční cla Donalda Trumpa? Poslechněte si debatu u kulatého stolu
31. březen 2025
Donald Trump ohlásil 2. duben jako den osvobození pro americký průmysl. Chce totiž zavést reciproční cla na veškeré zboží ze všech zemí. Od tohoto data chce také podle svých dřívějších vyjádření zavést 25% cla na dovoz aut do USA. Jak by měla Evropa reagovat? Je namístě sáhnout k protiopatřením a zdanit třeba některé digitální služby? Nebo je naopak vhodné vyjít Donaldu Trumpovi vstříc a evropská cla na americký dovoz snížit? Poslechněte si debatu u kulatého stolu.
Hosty u kulatého stolu byli:
- Martin Dvořák (STAN), ministr pro evropské záležitosti;
- Martin Kolovratník (ANO), poslanec, místopředseda hospodářského výboru;
- Vojtěch Munzar (ODS), místopředseda rozpočtového výboru, člen hospodářského výboru;
- Markéta Šichtařová (SPD), ekonomka za SPD + Svobodní, Trikolora, PRO.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Šťastný obhajuje zrušení koncesionářských poplatků. ‚Média nepřišla s návrhy, jak ušetřit,‘ říká
-
Cíl ruských dezinformací je kontrola veřejné debaty. Kremlu chybí hranice i etické zábrany, říká expertka
-
Poslední případ z Feriho kauzy ještě jednou přezkoumá soud. Státní zástupkyně se odvolala
-
Obrana investuje až čtyři miliardy do letiště ve Varech, poslouží při eskalaci a pro armádní manévry