Hovory o víře
Rozhovory s věřícími i nevěřícími.
Pořad mapuje nejrůznější podoby víry. Od pojmu víra, kde se vzala, co si pod vírou představit. Teologické i filozofické úvahy na téma víry. Představení jednotlivých církví náboženských skupin a společností s osobními příběhy jednotlivých věřících.
Hovory o víře jsou pro každého, koho zajímá víra, ať už je to víra v Boha, nebo jen víra v člověka a jeho schopnosti, může se tu objevit i víra v jakékoliv extrémní podobě.
Smyslem pořadu není přesvědčovat o jedné pravé víře, ale ukázat, jak mnoho je podob víry.
Zahrnuje nutně i ponor do nitra každého zpovídaného, bez toho by Hovory o víře byly jen plakáty jednotlivých věr.
Připravuje: Karel Vepřek
Historie pořadu :
Pořad vznikl v roce 2007 v rámci nového schématu ČRo 6, kdy byla vytvořena řada Hovory o... Na sobotní večer tak od 19:30 hodin připadl pořad Hovory o víře. Když tehdejší ředitel stanice Peter Duhan vyzval kolegy k tomu, aby se někdo Hovorů o víře ujal, přihlásil se k nim Karel Vepřek a od té doby za ním stál celým svým srdcem.
Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zimní olympijské hry v Itálii oficiálně skončily, ty další proběhnou za čtyři roky ve Francii
-
Nejhorší okamžik byl, když jsem to říkala dětem, míní Pelicotová. Exmanžela chce navštívit ve vězení
-
Fotbalisté Plzně remizovali ve šlágru kola se Spartou bez branek, Letenští ztrácí na Slavii už sedm bodů
-
‚Žádné dítě by nemělo spát venku.‘ V Bruselu je bez domova téměř 1700 nezletilých, situace se zhoršuje