Folprecht: Na reprezentaci se určitě podívám, ale pauza od klubového fotbalu je pro mě spíš otrava

7. září 2023

Čtvrteční dopoledne patří na Radiožurnálu Sport fotbalové talkshow První dotek. V pořadu Zdeňka Folprechta s moderátorem Davidem Nyčem a posluchači se probíral ofsajd. Proč v Česku nemáme kalibrované čáry kvůli ofsajdům? Jaké fotbalové pravidlo by Folprecht změnil? Jak probíhal jeho poslední rok při angažmá na Kypru a odešel z klubu v dobrém? Proč nemá rád reprezentační pauzu? Je v Česku smysluplná výstavba národního stadionu? Užijte si naší fotbalovou show.

Jak se z pozice obránce trénuje ofsajdový systém?

Nijak. Už to nikdo nehraje. Je to hodně riskantní. Občas se to zkoušelo ještě zahrávat při standardkách. Od té doby, co se začaly ve fotbale používat takové basketbalové bloky, tak je velké riziko, že jeden hráč zůstane zablokovaný na vápně a tím ofsajd zruší. Ofsajdová past už se vyloženě nehraje.

Baví tě sledovat zápasy fotbalové reprezentace?

Baví. Večer se koukat určitě budu. Repre pauza je pro mě spíš otrava. Takový názor roste i kolem mě. Jak se popularizuje česká liga, tak fanoušky mrzí, že je vlastně 14 dní pauza od zápasu jejich oblíbeného týmu.

Jak dopadl fotbalový kvíz mezi Petrem Mathauserem a Zdeňkem Folprechtem? Proč nejsou zápasy fotbalové reprezentace tak sledované, jako dřív? Čím se při angažmá v Řecku „proslavil“ slovenský stoper Dominik Kružliak?

První dotek Zdeňka Foprechta
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.