Dopravci ze Sinje chystají blokádu silnice do Splitu

19. červenec 2004
Vysílání v Chorvatsku 2009

Provozovatelé hromadné dopravy ve městě Sinj chystají blokádu tamní silnice D 1. Uskutečnit by se měla už tento pátek 23. července mezi desátou a dvanáctou hodinou v úseku Sinj-Split.

Tamní svaz autobusových přepravců tak chce protestovat proti stávajícímu postupu chorvatské vlády při privatizaci hromadné dopravy. Blokádu autodopravci zruší pouze tehdy, pokud s nimi začne do pátku vláda vážně jednat.

Vážná dopravní nehoda se stala v neděli večer u Šibeniku na tamní silnici D 27 Šibenik-Benkovac. Chorvatský řidič nezvládl řízení svého auta a vjel do protisměru, rovnou do dráhy projíždějícího Fordu Focus. Řídil ho český třiadvacetiletý turista. On i jeho stejně stará spolujezdkyně vyvázli z havárie se středně těžkým zraněním. Podstatně hůře dopadlo jejich auto - je nepojízdné. Viníka nehody odvezli záchranáři do nemocnice.

Sobotní superpohárové utkání Hajduku Split a Dynama Zagreb se neobešlo bez potíží. Jak se zdá, v Chorvatsku řeší podobné problémy s fanoušky jako u nás. Během zápasu totiž napadli a zranili 2 policisty, ztratilo se 7 automobilů a zatčeno bylo 60 výtržníků. Policisté zasahovali i na stadionu, kde fanoušci ničili majetek klubu. Za to některým z nich hrozí finanční trest až do výše 400 eur.

Doprava:

Provoz na chorvatských silnicích je střední intenzity, s malým zdržením počítejte jen u vjezdu do turistických center. Hraničním přechodem Macelj projedete bez čekacích dob.

Počasí:

V úterý čeká Dalmácii podle chorvatských meteorologů slunečno a vedro. Vát bude jen velmi slabý vítr. V noci teploty klesnou na 24 stupňů. Přes den by mělo být kolem 35 stupňů.

Upozornění pro jachtaře dnes Chorvaté žádné nevydali - vát bude na jižním Jadranu severozápadní vítr 5 až 15 uzlů, moře bude na stupni 1 až 2, jižní Jadran odpoledne místy až 3. Viditelnost 10 až 20 kilometrů.

autor: hah
Spustit audio

Více z pořadu