Co Čech, to deskohráč
Deskovky jako umění. Brněnští studenti z Ateliéru herních studií vytvářejí úplně jiné hry, než jste zvyklí
Vymýšlení a hraní stolních her může být koníček, práce, ale i obor, který se dá vystudovat. Na brněnském Vysokém učení technickém funguje tři roky Ateliér herních médií. Studenti tam vyrábějí neobvyklá hratelná umělecká díla, která si můžete pověsit jako obraz na zeď. „Je to v něčem atypické. Nejsou to klasické hry a ani nemají být. Protože jsme stále na umělecké fakultě a to prostředí je o to dráždivější,“ upřesňuje vedoucí Ateliéru herních médií FAVU VUT Vojtěch Vaněk.
Související
-
Potřebujete jen tiskárnu a kostky. Takzvané „print and play“ deskovky často firmy nabízejí zdarma
V době pandemie si lidé pomáhají, kde můžou. Pozadu nezůstávají ani firmy, které vyrábějí deskové hry.
-
Které deskovky si zahrát v čase karantény? Inspirujte se tipy od skutečného znalce
Deskové hry, to nejsou jen Activity nebo Člověče, nezlob se. Všichni, kdo si chtějí zkrátit dlouhou chvíli, dnes mají na výběr z mnoha titulů.
-
Dostihy a sázky se hrají už 35 let. Prodalo se přes dva a půl milionu kusů
Herní legenda z Jablonce nad Nisou. Deskovku Dostihy a sázky hrají generace mladých i dospělých už 35 let. Hra pomohla v Čechách zpopulariuovat dostihový sport.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.