Chorvatští fanoušci vyprovokovali bitku

8. září 2005
Zprávy

Fotbaloví fanoušci udělali Chorvatsku ostudu, ostrov Hvar láká turisty i po sezóně, pláže u Jadranu hlídají policisté v civilu. Většinou nosí tričko s límečkem, polodlouhé kalhoty a tmavé brýle.

Chorvatsko čelí mezinárodnímu skandálu. Způsobili ho fotbaloví fanoušci, když na Maltě neunesli remízu své reprezentace s místním celkem. Kvalifikační zápas na světový šampionát Malta - Chorvatsko skončil 1:1. Po té chorvatští fanoušci zdemolovali část tribuny a napadli Malťany. Bitka trvala skoro hodinu. Chorvatský fotbalový svaz čeká pokuta.

Ostrov Hvar stále láká turisty. V těchto dnech na něm tráví dovolenou přes 8 tisíc lidí. Drtivá většina jsou cizinci. Nejvíc turistů je městě Hvar, následují Jelsa a Stari Grad.

Chorvatské pláže hlídají policisté v civilu. Místní strážce zákona k tomu přinutil vysoký počet krádeží. Policisté v civilu jsou ale snadno k poznání. Většinou nosí tričko s límečkem, polodlouhé kalhoty a tmavé brýle. Hlídky v civilu se poprvé začaly objevovat v letovisku Primošten. V příští sezoně se prý objeví i v dalších letoviscích.

Kurzy a ceny

Sto českých korun směníte na 25 kun a 40 lip. Za jedno euro dostanete 7 kun a 41 lip. A ještě stručně ceny benzínu - za litr benzínu Euro 95 dáte téměř 8 kun, litr nafty koupíte za 7,33 kun. Společnost INA zároveň slíbila chorvatské vládě, že ceny v dalších čtrnácti dnech nezmění.

Počasí

Na pobřeží bude většinou slunečno. Na severním Jadranu ale oblačno s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty 17 až 22, odpolední 25 až 30 stupňů. Povane slabé jugo.

Jachtaře čeká jihovýchodní vítr 6 až 17 uzlů, na středním Jadranu až 25 uzlů. Moře na trojce, k večeru čtyřka. Viditelnost do 20 kilometrů. Na severním Jadranu přeháňky a bouřky.

autor: duv
Spustit audio