Chorvatsko se dál potýká s menšími požáry

8. srpen 2003
Vysílání v Chorvatsku 2009

Další požár likvidovali chorvatští hasiči v národním parku Paklenica. Turisté ale s ohněm problémy nemají a v klidu tráví svou dovolenou - pokud ovšem neřeší potíže s nedostatkem míst na plážích a parkovištích. Obzvlášť přeplněno je letos v Dubrovníku.

V několika částech Chorvatska opět hoří. Ohrožen je teď znovu také Paklenický park. Hasiči tam ale během dne pracovali jen na zemi, protože kvůli silnému větru nemohly vzlétnout hasící letouny. Na obhlídku ohněm postižených území se vydal také chorvatský premiér Ivica Račan. Včera navštívil Biševo a ostrovu přislíbil státní pomoc při obnově cest, domů i vinohradů, které požáry utrpěly nejvíce. Na Biševu shořely přibližně dvě třetiny území.

V Dubrovníku mají turisté letos velké problémy s parkováním. Potíže s nedostatkem místa jsou tam každoročně, ale letos je situace ještě o něco horší. Znevýhodněni jsou hlavně lidé, kteří bydlí v historické části města. Nemohou se totiž se svými auty dostat do blízkosti svých apartmánů. V centrální části Dubrovníku sice jsou placená parkovací místa, která přijdou na 5 kuna za hodinu, ale je jich jen velmi málo. Předplacený týdenní parking je přitom velmi drahý - stojí 840 kuna.

Počasí v Dalmácii:
V sobotu 9. srpna bude v Dalmácii většinou svítit sluníčko. Odpoledne se ale má na obloze objevit oblačnost a na severním Jadranu vás může zastihnout i krátká přeháňka. Teploty ale budou i dál vysoké - rtuť teploměru ve stínu vystoupí až na 38 stupňů.

autor: leš
Spustit audio

Více z pořadu