Cestování je duševní potrava, když to člověk nemá, tak hladoví, vypráví cestovatel Synek
Cestovatel a účastník expedic Tatra kolem světa Stanislav Synek má na kontě 166 zemí. Jak ale říká, něco jiného je navštívit malou zemičku, a pak obrovskou zemi. „Největší svou mezeru vidím, že jsem ještě nebyl na Sibiři. Tam jsem se chtěl dostat s Tatrou kolem světa,“ říká cestovatel, který se nedávno připojil k Tatře kolem světa 2 a ve svých 84 letech si zajel do Afriky. „Problém nebyl covid, ale vedra. Nyní je otázka, jak výprava bude pokračovat dál,“ popisuje.
Související
-
Postavila jsem se tomu čelem, popisuje autorka cestopisu roku. Putovala Thajskem s autistickým synem
Lenka Linhartová v knize Císař ve světě vypráví příběh o měsíčním putování Thajskem s tříletým synem, který má Aspergerův syndrom. Vyhrálala v soutěži o cestopis roku.
-
Život s Indiány mi přinesl klid a pokoru, vypráví antropoložka Valterová
Co může být pro sociální antropoložku lepší, než když ji pandemie donutí zůstat mezi místními déle, než plánovala. Veronika Valterová žila s gaučos v argentinských horách.
-
Kvůli Dakaru jsem se zadlužil, chtěl jsem zavřít pusu hejtrům, ukazuje „rytíř z Dakaru“ ve své knize
Na veřejnosti měl gloriolu „rytíře z Dakaru“, v osobním životě už se mu ale dařilo méně. Lukáše Kvapila zasáhl osobní bankrot i mezilidské problémy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.