Český turista v Hurghadě opustil nemocnici, kvůli vyšetřování zůstává v Egyptě

31. červenec 2013

Český turista hospitalizovaný v egyptské Hurghadě po úmrtí jeho manželky a dcery opustil nemocnici. Českému rozhlasu to potvrdilo ministerstvo zahraničí. Muž zatím zůstává kvůli vyšetřování dosud neobjasněné tragédie v Egyptě.

„Byl propuštěn z nemocnice a nemá žádné objektivní zdravotní potíže. Zatím není jasné, kdy přesně se vrátí zpátky do České republiky. To závisí na dalším vyšetřování případu. Čekáme, že nám policie, případně lékaři, sdělí jejich výsledky,“ uvedla mluvčí ministerstva Johana Grohová.

Muž se dnes nechal slyšet, že rozhodně nechce s nikým mluvit a jeho jediným přáním je vrátit se co nejdříve domů do Karviné.

Egyptské úřady zatím nezveřejnily žádné nové informace o možných příčinách smrti dvou českých turistek. Média dosud spekulovala hlavně o tom, že se otrávily jídlem.

Egyptská prokuratura dnes otce rodiny přímo v hotelu, kde byl se svou ženou a dcerou ubytován, vyslýchala. Soudní lékaři také v nemocnici v Hughadě ohledávali těla zemřelé 36leté ženy a její osmileté dcery.

Na místo dnes dorazil zástupce Evropské pojišťovny spolu s českým lékařem. Všem českým turistům, kteří jsou v hotelu ubytovaní, nabídli preventivní prohlídku. Využilo jí 23 klientů a byli v pořádku. „Nikdo z nich nevykazoval jiné zdravotní odchylky, než jsou běžné gastroenteritidy," potvrdil zástupce pojišťovny.

Čtěte také

U Evropské pojišťovny je pojištěna cestovní kancelář Blue Style, se kterou rodina na dovolenou odjela. Hotel i nemocnice v Hurghadě uvalily na případ informační embargo.


Zvětšit mapu
autoři: mac , jpr , sib
Spustit audio