Česko ve formě. Jaké změny a úspory plánuje vláda? Poslechněte si speciální vysílání
Zvýšení odvodů se dotkne nízkopříjmových OSVČ, projeví se to ale ve vyšších důchodech, tvrdí ekonom

Jaké budou dopady vládních reforem na živnostníky, zaměstance nebo důchodce? Poslechněte si komentáře analytičky, ekonomů a sociologa (10. díl z 10)
Jaké budou dopady vládních reforem na jednotlivé skupiny obyvatel? To rozebírají odborníci ve speciálním vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus. „Efekt snižování růstu důchodů nebude nijak dramatický, mnohem dramatičtější je to u předčasných důchodů,“ říká ekonom Filip Pertold. Hosty speciálního vysílání jsou ekonomická analytička Jana Klímová, sociolog Daniel Prokop, ekonom Filip Pertold a ekonomka Klára Kalíšková. Moderuje Jan Pokorný.
Jana Klímová, ekonomická analytička Českého rozhlasu
Klára Kalíšková, ekonomka z Think Tanku IDEA při CERGE-EI
Daniel Prokop, sociolog ze společnosti PAQ Research
Filip Pertold, ekonom z Think Tanku IDEA při CERGE-EI a externí poradce Ministerstva práce a sociálních věcí
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.