Češi na vlastní bydlení dosáhnou už jen těžko. Velcí investoři přinesou rozvoj nájmů, míní manažer Deloitte
Dostupnost bydlení v Česku je podle výzkumu společnosti Deloitte jednou z nejhorších v Evropě. Podle manažera oddělení nemovitostí Petra Hány je na vině délka povolovacích procesů pro novostavby, zároveň nájemní bydlení není standardem jako v západní Evropě. „Očekáváme, že se budou rozvíjet nové formy bydlení. Vidíme teď příchod velkých investorů, bude se rozvíjet institucionální forma nájemního bydlení, vnímáme i projekty zaměřené na bydlení seniorské nebo studentské,“ říká.
Související
-
Ilona Švihlíková: Přemrštěné ceny bytů? Další generace možná na vlastní bydlení už nedosáhne
Ceny bytů v Česku meziročně vzrostly o 19 %. Za metr čtvereční lidé v průměru zaplatí 77 800 korun. Jak je možné, že krize vyvolaná pandemií trh s nemovitostmi neovlivnila?
-
Ani vyvlastnit velké realitní společnosti nepomůže. Berlín hledá cestu k dostupnějšímu bydlení
V září Berlíňany nejspíš čeká referendum. Rozhodovat budou o tom, jestli má zemská vláda vynaložit miliardy eur, aby získala zpátky už jednou privatizované byty.
-
Města asi částečně ztratí atraktivitu, sníží se dojížďka do center, předpovídá sociální geograf
Česká národní banka podpořila pandemií utlumenou ekonomiku snížením sazeb. Nyní přichází s opětovným zvyšováním. Tím bezpochyby ovlivní trh s nemovitostmi, tvrdí Petr Hána.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.