Zažijte s námi příběh výjimečné české sportovkyně Ester Ledecké, která kraluje v alpském lyžování i snowboardingu

3. leden 2023

Neochota vybrat si mezi dvěma oblíbenými sporty udělala z Ester Ledecké dvojnásobnou olympijskou vítězku. Než se ale stala novodobou hrdinkou, musela nejen tvrdě trénovat, ale také čelit zásadním zdravotním problémům. Kompletně přenastavit držení těla, být tvrdohlavá vůči svým trenérům a totálně podporovaná rodinou. Poslouchejte příběh univerzální sportovkyně na jediné ryze sportovní stanici v Česku. Podcast vznikl ve spolupráci s Romanem Smutným a nakladatelstvím XYZ.

Čte: Pavel Nečas
Připravila: Helena Herbrychová
Napsal: Roman Smutný (Ester Ledecká - Zimní zázrak)
Dramaturgie: Helena Herbrychová
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Režie: Josef Kačmarčík
Podcast vznikl ve spolupráci s Romanem Smutným a nakladatelstvím XYZ .

Unikátní sportovní a životní příběh fenomenální snowboardistky a lyžařky Ester Ledecké čte pro posluchače Radiožurnálu Sport herec a zároveň moderátor pořadu Na place Pavel Nečas. Užijte si každý večer od 23 hodin nejzásadnější okamžiky nejen sportovního života výjimečné české zimní královny v knize Romana Smutného vydanou nakladatelstvím XYZ. Jak přišla ke zlaté olympijské medaili ve sportu, který nebyl její doménou? Proč si zpočátku trenéři nemysleli, že kombinace snowboardingu a alpského lyžování bude pro Ester to pravé ořechové? Jaké zdravotní komplikace ji brzdily v dosavadním průběhu kariéry? To vše se dozvíte v knize.

Knihu Ester Ledecká - Zimní zázrak napsal Roman Smutný a v roce 2018 vydalo nakladatelství XYZ (www.xyz.cz).

Série Příběhy sportovců nabízí krátké audio zpracování životopisů sportovních legend. Poznejte s námi významné životní a sportovní situace, které ovlivnily slavné kariéry. Všechny díly exkluzivní série jsou dostupné na webu sport.rozhlas a v mobilní aplikaci mujRozhlas.

autoři: Radiožurnál Sport , rej
Spustit audio

Související