Wimbledonská vítězka Bartoliová ukončila ve 28 letech kariéru

Překvapivé rozhodnutí oznámila francouzská tenistka po vypadnutí z turnaje v Cincinnati, kde ve druhém kole nestačila na Rumunku Halepovou. Letošní vítězství ve Wimbledonu pro ni bylo první grandslamovou výhrou. Na žebříčku WTA byla v kariéře nejvýše na sedmém místě. Během její kariéry ji trénovala i bývalá česká tenistka Jana Novotná.

Hlavním důvodem pro rozhodnutí ukončit kariéru byla fyzická kondice. Po řadě zranění, které během kariéry musela řešit, není její tělo už tak dobře fyzicky připravené a odolné, jak by bylo pro vrcholový tenis třeba.

Do profesionálního tenisu nakoukla Bartoliová v roce 2000, od té doby vyhrála osm turnajů na okruhu WTA, ale na titul na grandslamu čekala dlouhých třináct let. Dočkala se až před necelými šesti týdny v All England Clubu.

Její konec byl překvapivý stejně jako její tréninkové metody

,,Byl jsem šokovaný, ale trochu to souvisí s její kariérou. Překvapovala pořád, už jen proto, že hrála oba údery obouruč," řekl ke konci Bartoliové bývalý fedcupový kapitán Jan Kukal.

,,Nikdy jsem neviděl takové tréninkové metody. Její průprava mezi údery byla skvělá. Myslím si, že mnoha lidem bude chybět," dodal.

Bartoliová ale očividně měla důvodů ke konci dost. ,,Jsem na okruhu už hodně dlouho. Ve Wimbledonu jsou do toho dala všechno, co jsem v sobě měla. Splnila jsem si sen a to mi zůstane napořád," řekla Bartoliová, která ve finále porazila Němku Sabine Lisickou.

Posledních šest let se dokázala udržet v první dvacítce, ale nikdy nedosáhla toho, aby se o ni mluvilo v superlativech jako o dlouhodobě hvězdě ženského tenisu. I tak si zvládla tenisem za svoji kariéru vydělat 11 milionů dolarů.