Vycvičím i divoké prase. S kočkami je to těžké, musíte najít tu pravou, říká trenér zvířat pro film

10. březen 2021

Před dvěma lety slíbil, že zvládne vycvičit i slepici. Svůj slib splnil a vycvičenou slepici Lucii s sebou přivedl do studia Radiožurnálu. Nejde ale o jediného opeřence, kterého Václav Tomšovský vytrénoval. „Pro Sedmero krkavců jsme měli 14 krkavců. Létali za mnou jako za rodičem,“ popisuje. Na place prý zvládne pracovat se šváby i s divokým kancem. „U zvířat využíváte jejich přirozeného chování. Prasata jsou velice inteligentní, dokážou ale být velmi nebezpečná,“ upozorňuje.

Jak se pracuje s kočkami? Zvládl by Václav Tomšovský vycvičit sklípkana? A jak těžké je naučit psa povel „mrtvý“? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Lucie Výborná , als
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová