Vsetín porazil Spartu a přiblížil se k osmé příčce

20. leden 2004

Hokejisté Vsetína nastoupili poprvé v modrých dresech a porazili ve 42. kole Tipsport extraligy pražskou Spartu 2:1. Na osmé místo zaručující postup do play off tak ztrácí už jen dva body. Osmé zůstává stále Kladno, i když si z Pardubic odvezlo debakl 0:7. O možnost předstihnout právě Rabat přišly Karlovy Vary, které prohrály v Třinci 0:3. Druhou příčku uhájil Zlín, když v přímém souboji porazil Slavii 3:2 v prodloužení. I čtvrtý vzájemný duel těchto celků tak skončil po šedesáti minutách remízou.

Bitva posledního týmu tabulky s předposledním skončila nerozhodně - České Budějovice remizovaly s Plzní 3:3. Jihočeši přitom vedli ještě v závěrečné třetině 3:1. V boji o účast mezi elitní osmičkou zaváhali Bílí Tygři z Liberce, když doma podlehli Znojmu 1:3. Nedařilo se ani Litvínovu. Chemopetrol uhrál s Vítkovicemi remízu 1:1. O výhru přišli v poslední minutě třetí třetiny.

Výsledky 42. kola Tipsport extraligy:

Oceláři Třinec - Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Pavelek (Melenovský, Janků), 53. F. Štefanka (Pletka, Král), 59. Melenovský (Pavelek)
Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava
Vyloučení: 8:8, navíc Bauer a Skuhravý (Karlovy Vary) na 10 minut. Využití: 1:0
Diváci: 2919

Chemopetrol Litvínov - Vítkovice 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Balázs (Droppa, Kubinčák) - 60. Kowalczyk (Jurečka)
Rozhodčí: Homola - Bláha, Kareš
Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1
Diváci: 2500

Vsetínská hokejová - Sparta Praha 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Dubec (Demel), 48. Stantien (Razingar, J. Polák) - 53. Tomajko (Výtisk)
Rozhodčí: Mikula - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 7:4, navíc Frolo (Vsetín), Bartečko a Chabada (oba Sparta) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0
Diváci: 3880

Moeller Pardubice - Rabat Kladno 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Duben (Kudrna, Mikeska), 12. P. Sýkora (Divíšek, Zábranský), 19. Kudrna (Mikeska), 22. Dopita (Blažek, Zábranský), 31. Pištek (Duben, Pácal), 37. Blažek (Zábranský), 43. Průcha (Divíšek)
Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka
Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0
Diváci: 6530

České Budějovice - Lasselsberger Plzeň 3:3 (1:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Fadrný, 21. Jakeš (Sailer, Štrba), 34. Kristek (Bacul) - 23. Vostřák (Krajíček), 51. Andrašovský (J. Straka), 59. Andrašovský (Nedoma, M. Straka)
Rozhodčí: Venglář - Bádal, Pouzar
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2
Diváci: 3699

Bílí Tygři Liberec - JME Znojemští Orli 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Jiruš (Víšek, Klimenta) - 28. Snopek (Barus), 48. Uram (Plášek, Pucher), 58. Haman (Křetínský)
Rozhodčí: Husička - Pácal, Unzeitig
Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1
Diváci: 3380

Slavia Praha - Hamé Zlín 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Klepiš (O. Staněk), 46. J. Novák (Beránek, Sup) - 9. Balaštík (Leška, Veselý), 53. Tesařík (Leška, Balaštík), 61. Leška (Balaštík)
Rozhodčí: Kolísek - Guth, Rittich
Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1