Vítězství je pro mě obrovská satisfakce, raduje se Hejnová z titulu královny české atletiky

8. listopad 2015
Zprávy

Předloni Zuzana Hejnová vyhrála všechny závody, které na trati 400 metrů překážek běžela, titul mistryně světa i ocenění Atlet roku. Loni se na vyhlašování ankety koukala v televizi a letos byla jeho hlavní hvězdou. Přes nevyvedenou halovou sezónu slavila nakonec úspěšný comeback.

„Je hezké vrátit se po dvou letech na trůn. Po loňském roce jsem nevěřila, že se můžu vrátit do formy, jakou jsem měla. Vítězství je pro mě obrovská satisfakce,“ řekla Hejnová k vítezství v anketě.

Loňskou sezónu musela v podstatě vynechat kvůli léčbě únavové zlomeniny a navazujícím zdravotním potížím, letos ji na evropském halovém šampionátu v Praze nevyšel experiment se startem na osmitovce.

Na mistrovství světa na dráze v Pekingu se ale koncem srpna znovu radovala z titulu mistryně světa, který se jí podařilo obhájit.

„Vůbec jsem neměla představu, jaká bude moje forma, můj cíl byl finále. Postupně se vše zlepšovalo, až jsem si věřila na zlato. Nejhezčí na tom bylo právě to, jak jsem se postupně zlepšovala,“ skromně konstatovala Zuzana Hejnová.

Na galavečeru oslňovaly její blyštivé fialové šaty, ale v poslední dny už zase většinou tráví v teplákách při tréninku.

„Nohy mě sice bolí, to ale k tomuhle období patří. Vše probíhá dobře a oproti loňsku je to sto a jedna. Cítím se mnohem líp, a když vydržím zdravá, bude to super,“ přeje si Atletka roku Zuzana Hejnová.

autoři: kyk , mau
Spustit audio