V Praze kvůli namrzlým trolejím nejezdí většina tramvají a vlaků. Primátorka svolala krizový štáb

1. prosinec 2014

Kvůli namrzlým trolejím nejezdí v Praze větší část tramvajových linek. Jde hlavně o Hloubětín, Nusle, Holešovice a Strašnice. Pražský dopravní podnik tam nasazuje náhradní autobusovou dopravu. Pražská primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO svolala kvůli ledovce krizový štáb.

„Je nasazeno přibližně 20 autobusů náhradní autobusové dopravy. Netroufáme si nějak odhadovat, jak dlouho ta situace ještě může trvat,“ říká mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Nejedou tramvaje například v Nuslích, Hloubětíně, Holešovicích, Strašnicích, Petřinách či Spořilově.

„Nejezdí většina tramvajových linek. Především na okraji Prahy, kde dochází k největšímu namrzání trolejí. Velké problémy jsou také na železnici, kde je zrušena většina vlaků v Praze a okolí. Ty, co ještě nedojely do svých konečných stanic, mají velké zpoždění,“ řekl Českému rozhlasu krátce před 23. hodinou mluvčí ROPIDu Filip Drápal.

Velké komplikace v pražské MHD se čekají i v úterý ráno. „Pokud se alespoň částečně podaří tramvajím vyjet z vozoven, nějaký částečný provoz by mohl být zachován. Pokud bude možné na elektrifikovaných tratích železnice nahradit elektrické lokomotivy motorovými, vyjedou náhradní spoje. Pokud jich ale nebude dostatek, je nutné očekávat výrazné omezení na elektrifikovaných tratích v Praze a okolí,“ uvedl Drápal a dodal:

„Pražanům bych určitě doporučil, aby pokud nemusejí vyrážet, ať zůstanou doma. Pokud opravdu musí, ať využijí linky metra, nebo autobusové linky, které by snad měly fungovat. Aktuální situaci mohou sledovat na stránkách dopravního podniku.“

Kvůli námraze na trolejích kolabovala hromadná doprava také v Brně a dalších městech. Namrzlé troleje zpozdily i desítky vlaků hlavně na střední Moravě.

Čtěte také

autoři: ČRo , tby
Spustit audio