V Mysločovicích na Zlínsku probíhala velikonoční pomlázka v plné parádě – v hanáckých krojích a se zpěvem

2. duben 2024 10:54

Největší audioportál na českém internetu

Mysločovice, pomlázka 2024, pěvecký sbor Hlahol | Foto: Roman Verner, Český rozhlas

Pomlázka 2024 v Mysločovicích (s pěveckým sborem Hlahol)

Bílé košile, vyšívané vestičky, na hlavách širáky a na nohou sváteční holínky. V originálních hanáckých krojích se na letošní velikonoční pomlázku vydali členové pěveckého sboru Hlahol z Mysločovic na Zlínsku.

Na velikonoční pomlázku se v Mysločovicích na Zlínsku vydali také členové pěveckého sboru Hlahol. V hanáckých krojích a s originálními říkankami obcházeli kamarádky a příbuzné. Jsou už jedni z mála v tomto regionu, kteří udržují v povědomí lidové písně. I když je věkový průměr hudebníků okolo pětašedesáti let, energie mají na rozdávání.

Na obchůzce je doprovázel reportér Českého rozhlasu Zlín Roman Verner. Můžeme vám tak nabídnout reportáž, fotografie i video.

autoři: Roman Verner , Růžena Vorlová
  • SportPromo_Kam na výlet ve Zlínském kraji_léto_2100x700.jpg
    Kam na výlet
  • SportPromo_Na pohovce Jožky Kubáníka_Zlín_2100x700.jpg
    Na pohovce Jožky Kubáníka
  • Záhady a tajemství Zlínského kraje, pořad Zlín, SportPromo, zahady-tajemstvi_2100x700.jpg
    Záhady Zlínského kraje
  • Rodáci známí neznámí, pořad Zlín, SportPromo, rodaci_2100x700.jpg
    Rodáci známí neznámí

Mohlo by vás zajímat