Tipy na volné dny – vyberte si svůj region!

30. září 2022

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Také o dalším volebním víkendu je co dělat. Počasí by mělo přát příjemným procházkám, tak navštivte nový pavilon goril v pražské zoo nebo se zahřejte během. Liberecké podzemí nabízí závod krytem civilní obrany nebo absolvujte Běh pro Kleofáše na podporu hospicové péče v Třeboni. Podzimu ale vévodí dýňobraní.

Ve středu se slavnostně otevřel nový pavilon goril v Zoo Praha a až do 9. října se můžete zúčastnit komentovaných prohlídek Rezervace Dja. Název dostala podle oblasti v Kamerunu, kde se zoo podílí na ochraně goril nížinných a přírody. Začátky prohlídek jsou každou celou hodinu před pavilonem u Toulavého autobusu a k platné vstupence je máte zdarma.

Na dýňobraní na nádvoří lysického zámku ochutnáte dýňové pochoutky, připravena je dílnička pro děti a výstava dýní. Do neděle je navíc prodloužena výstava originálních kostýmů z pohádek, které byly natočeny na lysickém zámku.

V sobotu se v Hradci Králové koná už 13. ročník oblíbené Voříškiády. Čeká vás Pestaurace neboli restaurace pro psy, prodej chovatelských potřeb, umisťovací výstava opuštěných pejsků, ukázky výcviku psí dovednosti a poslušnosti i atrakce pro děti.

Na Křivoklátě se koná oblíbené Křivoklání. K němu neodmyslitelně patří také dobový jarmark, který ani letos nebude chybět. Těšit se můžete na turnajová klání, rytířské souboje plné akčních scén a zábavy. Novinkou je vystoupení gladiátorů. Nezapomenutelným zážitkem je také poutavý výklad a volné létání dravců sokolníka Teira.

V Přerově se můžete v sobotu vypravit na pochod Po stopách lovců mamutů. Sraz je v devět hodin v areálu základní školy Komenského. Zájemce čeká 9 km dlouhá trasa, kterou zvládnou i děti. Součástí vycházky jsou zajímavé soutěže.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu