Tipy na volné dny – vyberte si svůj region!

27. leden 2023

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Zavítejte na festival her, zatančete si na plese, které se konají na mnoha místech, nebo zajděte na výstavu. Pokud vás láká otužování a nevíte jak na to, v pražském Braníku vám poradí profesionální plavkyně.

Na Pustevnách můžete obdivovat ledové sochy. Letos jsou vytvořeny na téma ‚Návrat dinosaurů do Beskyd‘. K vidění jsou denně od 9 do 16:30, a to až do 5. února. Na ledové sochy narazíte i v Rožnově pod Radhoštěm, kde čeká 16 zajímavých exponátů. Jedním z nich je ledový trůn, na kterém se můžete vyfotit.

Plzeňskou kulturní a kreativní zónu DEPO2015 na jeden den pohltí svět sci-fi a fantasy. V sobotu od 10 do 18 hodin proběhne druhý ročník festivalu CO.CON, který fanouškům těchto žánrů dopřeje prostředí plné deskových i PC her, Cosplay, WarGames, arkádovek, retro her a závodních simulátorů, virtuální reality, robotů a komiksových hrdinů. Chybět nebudou ani Pokémoni nebo výstava Czech Repubrick, která představí obří stavbu Bradavického hradu z milionu kostek LEGO® a hernu s kostkami DUPLO®. Zájemci mohou navštívit také únikovou hru.

V Prácheňském muzeu v Písku máte příležitost navštívit výstavu s názvem Dálnicí do pravěku. Uvidíte archeologické nálezy z výstavby dálnice D4, které dokládají osídlení v okolí Čimelic a Mirotic už dávno před naším letopočtem, například oděvní spony, jehlice, náramky, mince a skleněné korálky.

Jak se začít bezpečně otužovat a kde jsou na to v Praze vhodné podmínky? Plavkyně Kristýna Dyková vás v neděli zasvětí do tajů otužování, které se v posledních letech stalo hitem. Úvodní procházkou vás provede převozník Martin, od kterého se dozvíme zajímavosti o pražských ledárnách a branickém pivovaru nebo o tom, jak se sbíral led.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu