Tipy na volné dny – vyberte si svůj region!

20. květen 2022

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Podívejte se, co zajímavého se o víkendu chystá blízko vás. Festival Open House zájemcům zpřístupní místa, kam veřejnost většinou nemá přístup. V Praze se návštěvníkům otevře 101 budov a prostorů. V Hradci Králové nebo ve Zlíně se můžete zúčastnit 7. ročníku Běhu pro Paměť národa. Hrad Helfštýn na Přerovsku ožije Festivalem vojenské historie a na Lipně nevynechte závody dračích lodí.

Sobotní 55. ročník oblíbeného pochodu Praha–Prčice můžete využít jako příležitost k pohybu na čerstvém vzduchu.

44. ročník pochodu Praha-Prčice

Po dvouleté pauze se uskuteční tradiční Sušické slavnosti, a to v pátek a v sobotu. Vystoupí Pokáč, Mňága a Žďorp, Lenka Filipová a spoustu dalších. Uvidíte divadelní představení spolku Schody s názvem Taková normální rodinka. Pro děti je připraven Pohádkový les, smíšený pěvecký sbor Svatobor uvede koncert Pocta Jaroslavu Ježkovi. Proběhne i tradiční výstup na Svatobor.

Ve Vodňanech jsou v pátek a v sobotu na programu tradiční Rybářské dny. Zájemci si vyzkoušejí graffiti a společně můžou vytvořit sochu megaúhoře, zahrát si na badatele a v Objeváriu dělat nejrůznější fyzikální experimenty.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: and
Spustit audio

Více z pořadu