Sparta nedokázala vyhrát v Brně, Liberec nad Jihlavou

25. únor 2006

Co nedokázali minulý týden fotbalisté Sparty, povedlo se dnes podceňované Jihlavě. Ta dokázala přibrzdit lídra Gambrinus ligy Liberec v cestě za titulem. Hráči klubu z Vysočiny přijel na sever Čech k zápasu 18. kola Gambrinus ligy jako outsider, ale odjížděli s bodovým ziskem. Po nečekané výhře na Letné tak Liberec musí strávit stejně nečekanou bezbrankovou remízu se zachraňujícími se Jihlavany. Využít libereckého zaváhání nedokázaly druhé Teplice, počínaly si totiž úplně stejně a ve Zlíně rovněž remizovaly 0:0.

Čelu tabulky se opět nedokázala přiblížit mistrovská Sparta, která jen remizovala v Brně 1:1 a na jaře ještě nevyhrála. Zápas přitom měla dobře rozehraný. Ačkoli hned z kraje utkání chytil Martin Lejsal sparťanovi Matušovičovi pokutový kop, Pražané dokázali jít ještě v prvním poločase do vedení brankou Slováka Zabavníka. Jenže ve druhé půli nevyužil dobrou příležitost Švýcar Lustrinelli a střídající Simr deset minut před koncem využil Drobného zaváhání ke vstřelení vyrovnávajícího gólu.

Jediným sobotním vítězem proto zůstal Jablone, kterému pomohla ke třem bodům zimní posila, útočník David Lafata. Někdejší hráč Českých Budějovic skóroval dvakrát během úvodních dvaceti minut a domácí Zakopal už jen snížil na konečných 1:2. Po změně stran žádná branka nepadla.

18. kolo Gambrinus ligy:

1. FC Brno - Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 81. Simr - 36. Zabavník.
Rozhodčí: Královec - Filgas, Kumstát. ŽK: Mezlík, Černý - Matušovič, Drobný. Diváci: 2750.

1. FC Brno: Lejsal - Kuncl, Horejš, Trousil, Siegl - Partyš (46. Baláž), Pavlík, Večeřa (66. Chlup), Černý - Zelenka (74. Simr), Mezlík. Trenér: Mazura.

Sparta: Blažek - Zabavník, Drobný, Řepka, Kadlec - Kisel, Kóňa, Poláček (84. Šimák) - Zdeněk Pospěch, Lustrinelli (86. Došek), Matušovič. Trenér: Griga.

Tescoma Zlín - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Ondo. ŽK: Opiela - Kaufman, Tesařík. Diváci: 1653.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Janíček, Dujka - Lukaštík, Švach, Kraus (60. Zapletal), Opiela - Činčala (90. Žemlík), Bača (75. Škripec). Trenér: Blaha.

Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal (37. Klein), Krmaš - Doležal (70. Tesařík), Szabo, Sabou, Verbíř (90. Fenin) - Kroupa, Džeko. Trenér: Mareček.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 0:0
Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Košec. ŽK: Janů, Abrahám - Vojtíšek, Kadlec, Liška. Diváci: 5144.

Liberec: Čech - Šinglár, Matula, Košťál, Janů - Papoušek (54. Pospěch), Hodúr (64. Hochmeister), Abrahám, Pudil - Dort (82. Radzinevičius), Holenda. Trenér: Lavička.

Jihlava: Rzeszoto - Bartoš, Kadlec, Vojtíšek, Liška - Svoboda (61. Šourek), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Malínek (78. Pacholík) - Kaplan (90. Perniš). Trenér: Večeřa.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 1:2 (1:2)
Branky: 41. Zakopal - 6. a 19. Lafata.
Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Pospíšil. ŽK: Smola, Barteska, Rada, Limberský, M. Knakal, Vágner - Hrotek, Lafata, Weber. ČK: 69. Hrotek (Jablonec). Diváci: 2632.

Plzeň: Ticháček - M. Knakal, Rada, Zakopal, Smola - Limberský, Barteska, Vlček (84. Honka), Šíma (59. Procházka) - Bednář (59. Kousal), Vágner. Trenér: Michálek.

Jablonec: Špit - Pončák, Zábojník, Hrotek, Glos - Baranek (19. Musil, 71. Kučera), Klapka, Hušek, Weber - Smíšek, Lafata (78. Jindřišek). Trenér: Rada.