Sbohem po 11 letech. Hokejisté Prostějova se kolo před koncem základní části rozloučili s první ligou
Po předposledním kole hokejové Maxa ligy je jasné, že Prostějov si druhou nejvyšší soutěž v příštím roce nezahraje. Jestřábi totiž prohráli v Jihlavě a před posledním zápasem ztrácí na záchranu nesmazatelných šest bodů. Prostějov tak po 11 letech opouští první ligu
Před sezónou majitel hokejových Jestřábů Jaroslav Luňák vyjádřil přání a ambici postoupit do finále Maxa ligy nebo se dokonce pokusit o baráž. Místo toho se stal úplný opak. Prostějov se během sezóny postupně dostal do nekončící krize, která vyvrcholila tím nejčernějším scénářem.
O osudu prostějovských hokejistů bylo jasno dokonce ještě dřív, než svůj zápas vůbec dohráli. Předposlední Frýdek-Místek totiž zvládl duel s Kolínem, a nedostižný náskok si tak díky dřívějšímu začátku utkání zajistil ve chvíli, kdy Jestřábům zbývala v Jihlavě ještě jedna třetina.
„Snažili jsme se to nesledovat, ale se tam to někdo zakřičel z tribuny, takže jsme to asi tak nějak tušili,“ řekl odevzdaně po prohře 1:3 Miloš Říha, hlavní trenér hanáckého celku.
Kdy se sezóna lámala? Jaké aspekty rozhodly o sestupu Prostějova do druhé ligy? Poslechněte si kompletní reportáž Adama Kodeta.
Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.
Související
-
Bude to boj až do konce, vyhlíží závěr sezóny útočník Mory Orsava. Vzpomínal i na titul s Třincem
Už třetím rokem obléká útočník Jakub Orsava dres hokejové Olomouce. Brzy 34letý hokejista se s Morou zatím pokaždé podíval do play-off a věří, že tomu tak bude i tentokrát.
-
Dát gól v reprezentaci bylo splněním dětského snu, říká útočník Mory Michal Kunc
Je odchovancem brněnské Komety, kde prožil zářivé roky v juniorce, ale do kádru mužů se nevešel. Nabídka na přestup do Olomouce tak byla záchranou.
-
Fanoušci jsou v Plecharéně neskuteční. I díky nim tady vyhráváme, říká útočník Mory Petr Fridrich
Je odchovancem Vítkovic, kde hrál až do svých 24 let a sedmkrát oblékl reprezentační dres. Po dokončení studií ale cítil potřebu změny a šel do Olomouce.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Alza prý rozdává starším lidem notebooky za 70 korun. ‚Jedná se o podvod,‘ varuje společnost
-
ŽIVĚ: Druhým dnem pokračuje charitativní vysílání Dobrý den Radiožurnálu. Vybralo se přes 850 tisíc
-
Evropská pravice si došlápla na platby neziskovkám. ‚Nahrávají zájmům korporátů,‘ tvrdí organizace
-
Muž, kterého omylem deportovali do centra pro teroristy, je ‚naživu a v bezpečí‘, tvrdí americké úřady