Polední publicistika: Důvěra v českou ekonomiku. Koordinátor strategické komunikace. Vyloučení AfD z frakce. Premiéra Tajemství v ND

Důvěra v českou ekonomiku znovu klesla. Jde o jednorázový výkyv, nebo signál vážnějších problémů? Vláda bude mít zmocněnce pro strategickou komunikaci. K čemu ho potřebujeme? Pravicově populistickou Alternativu pro Německo vyloučily z europarlamentní frakce kvůli skandálům jejího předsedy. Jaký bude další osud strany? Národní divadlo připravilo k Roku české hudby Smetanovu operu Tajemství. O novém nastudování budeme mluvit s dirigentem Robertem Jindrou.

Hosty Vladimíra Kroce jsou:

  • Jakub Seidler, hlavní ekonom České bankovní asociace;
  • Jaroslav Spurný, redaktor Respektu;
  • Aleš Michal, Institut politologických studií UK, FSV UK;
  • Robert Jindra, dirigent.
autoři: Vladimír Kroc , vma
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.