Po výhře nad Italy čekají české parahokejisty na šampionátu Norové

1. květen 2019 05:00

Čeští parahokejisté porazili na domácím mistrovství světa v Ostravě v závěrečném utkání základní skupiny B Itálii 4:0, vyhráli tabulku bez ztráty bodu a ve středečním čtvrtfinále je čeká od 20:00 Norsko.

Seveřané skončili ve výkonnostně silnější skupině A na posledním čtvrtém místě bez bodu. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Itálie s Koreou.

V případě postupu přes Norsko budou hrát svěřenci trenéra Jiřího Břízy semifinále v pátek proti suverénním Spojeným státům americkým. Úspěšnějšího z druhého čtvrtfinále čeká duel s Kanadou.

Češi proti rovněž dosud neporažené Itálii rozhodli už v úvodní patnáctiminutovce. V páté minutě otevřel skóre v oslabení Pavel Kubeš. Za 80 sekund zvýšil Michal Geier, který ve 14. minutě v přesilovce přidal další gól. Po 56 vteřinách druhé části využil další početní výhodu Jiří Raul a dovršil výsledek. Gólman Michal Vápenka si připsal čisté konto.