Patnáctý titul na dosah a rekord navíc. Basketbalisté Nymburka zdolali Opavu

22. květen 2018

Basketbalisté Nymburka vedou ve finále ligového play off nad Opavou 1:0 na zápasy a potřebují už jen jednu výhru, aby slavili patnáctý titul v řadě. K mečbolu jim pomohla rekordní trojková střelba. Soupeře na domácí palubovce přestříleli 114:90.

V úvodu utkání to nevypadalo, že přes 300 km dlouhou cestu autobusem rovnou na rozcvičku v den zápasu absolvovala Opava ale Nymburk. Po šesti minutách si musel brát kouč Oren Amiel oddechový čas, protože jeho svěřenci prohrávali o deset bodů.

"Opava hrála tak jako celou sezonu. Jenom dokazovala, že ve finále není náhodou. Já myslím, že hraje možná nejhezčí basketbal v lize. Čekali jsme to, ale v po 14 dnech bez zápasu to na nás bylo v úvodu moc," vysvětloval izraelský kouč, který tým vede po krajanovi Ginzburgovi.

Středočeši tak v první části svého soupeře dotahovali a už v poločase měli sami osmibodový náskok. Po změně stran nymburští basketbalisté přidali v obraně a pokračovali ve výborné střelbě z dálky.