Pardubice znovu vyhrály, a jasně vedou

5. prosinec 2003

Hokejisté Pardubic porazili v utkání třicátého kola Tipsport extraligy Znojmo 6:2, a v tabulce mají už patnáctibodový náskok. Druhou pozici okupuje pražská Slavia, která zvítězila nad Vítkovicemi 5:3. Čtyřzápasovou sérii porážek přerušil Třinec, když porazil Kladno 6:2. Ve zbylých zápasech vyhrál Liberec nad Zlínem 3:0 - posunul se tak už na desátou příčku tabulky, Vsetín remizoval s Karlovými Vary 2:2, a Litvínov přichystal mikulášskou nadílku pro své diváky, když rozstřílel Plzeň v poměru 7:2. Zápas České Budějovice - Sparta Praha se hraje v sobotu.

Oceláři Třinec - Rabat Kladno 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Melenovský (Jančařík, Skořepa), 28. Martynek (Král), 33. Janků (Král), 51. Jančařík (Melenovský, Skořepa), 52. Malinský (Janků, Žabka), 53. Melenovský (Pavelek) - 11. Horna, 42. Kysela (Kalla, M. Havel).
Rozhodčí: Smeták - Křivský, Unzeitig. Vyloučení: 4:7, navíc Martynek (Třinec) 5 minut a do konce utkání, Zajíc (Kladno) do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0.
Diváci: 3222.

Vsetínská hokejová - Energie Karlovy Vary 2:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Vak (Selingr, Stantien), 31. Selingr (Vak, Stantien) - 8. Alinč (F. Ptáček), 45. F. Ptáček (Pavel Kumstát).
Rozhodčí: Svoboda - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1.
Diváci: 2390.

Chemopetrol Litvínov - Lasselsberger Plzeň 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 3. Říha (Prorok, L. Havel), 19. Hreus (Balázs, Rolínek), 28. Kaděra (Kroupa), 46. T. Martinec, 51. Rolínek (Droppa), 51. Prorok (L. Havel, Říha), 52. T. Martinec - 37. Dvořák (Cartelli, Krátoška), 44. Vostřák (Hurtaj).
Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1.
Diváci: 2950.

Moeller Pardubice - JME Znojemští Orli 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Kolář (Koukal, Duben), 16. Jaroslav Kudrna (Mikeska, Pácal), 30. Podhradský (Mikeska, Janecký), 52. Dopita (Divíšek, M. Sýkora), 52. Mikeska (Zábranský), 60. Razingar (Duben) - 26. Ludvík (R. Erat), 36. Plášek (Barus).
Rozhodčí: Kolísek - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.
Diváci: 8390.

Slavia Praha - Vítkovice 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Antoš (Kropáč, P. Martinec), 15. D. Hruška (Sup), 27. Graňák (Kuntoš, Beránek), 31. Kropáč (Antoš), 55. Kropáč (Antoš) - 14. Irgl (J. Štefanka, M. Tomášek), 48. A. Padělek (Olesz, Irgl), 58. Irgl (Pavel Kumstát).
Rozhodčí: Husička - Pácal, Pospíšil. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1.
Diváci: 2006.

Bílí Tygři Liberec - Hamé Zlín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Korhoň (S. Procházka), 26. Plodek (S. Procházka, Kašpařík), 26. Rataj (J. Hašek, Čermák).
Rozhodčí: Bolina - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:7, navíc V. Novák (Liberec) a Mokrejš (Zlín) na 5 minut a do konce utkání, Záhorovský (Zlín) na 10 minut. Bez využití.
Diváci: 3090.