Oktagon vybírá peníze pro ukrajinu, na své platformě pořádá benefiční koncert

8. březen 2022

Válka na Ukrajině ovlivňuje i svět sportu. Vedle předních českých fotbalových klubů se k aktuálnímu konfliktu na východě Evropy vyjádřila i největší tuzemská organizace smíšených bojových umění OKTAGON MMA. Na podporu Ukrajiny pořádá speciální sbírku i koncert.

„Válka je zločin a ten, kdo ji má na svědomí, je prachsprostý zločinec. V tuto chvíli umíme pomoci pouze finančně a věříme, že v rámci svých možností to udělá každý z vás. Máme šanci ukázat, že jsme lepší než politici a narozdíl od nich dokážeme jednat rychle. Ukrajino, jsme tu pro vás. Ukrajino, stojíme za vámi. Držíme vám palce,“ vyjádřil se směrem k válečnému konfliktu během turnaje OKTAGON 31 přímo v kleci jeho promotér Ondřej Novotný, zatímco se O2 arena zbarvila do ukrajinských národních barev, modré a žluté.

Na podporu ukrajinského boje s Ruskem OKTAGON následně spustil prodej limitované edice triček, jejíž plný výtěžek poputuje právě tam, kde je to nejvíce potřeba. Objednat a podpořit Ukrajinu mohou zájemci zde:

Podpořit Ukrajinu plánuje také Matouš Rajmont, promotér každoroční prosincové akce Box v Lucerně. A právě tam se 9. března uskuteční benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje směrem na Ukrajinu.

Celý přenos z Velkého sálu v Lucerně živě odvysílá platforma OKTAGON.tv, která v prosinci přenášela mimo jiné právě Rajmontův turnaj v boxu. Streamován bude koncert i na webu Seznam Zprávy. „V průběhu tohoto koncertu bude možné zaslat dárcovskou SMS a ve spolupráci s organizací Červený kříž, která zajistí veškerou humanitární pomoc, tak pomoci co nejvíce lidem na Ukrajině. Přispějete samozřejmě také zakoupením vstupenky na tento koncert v síti TicketPortal, kompletní výtěžek z prodeje bude taktéž věnován na pomoc Ukrajině,” uvedl Rajmont na svém Instagramu.

„Snažíme se pomoct v tom, v čem můžeme a umíme. Doba je nelehká a je to také na nás, obyčejných lidech, abychom se zapojili alespoň finančně do boje za Ukrajinu. Zveme všechny fanoušky sportu i hudby, aby se přišel podívat na koncert, nebo aby pomohli tak, jak dokáží,“ vzkazuje Ondřej Novotný.

Na koncertu vystoupí například Divokej Bill, Wohnout, Eddie Stoilow, Tři sestry, Vypsaná fiXa, Anna K, Mr. Loco, Tonya Graves, Rybičky 48, Tokhi G-Army a další. Muzikanti i organizátoři tento koncert pořádají bez nároku na honorář.

Spustit audio