Odpolední publicistika: Unijní dohoda o zastropování cen energií. Potvrzená kandidatura generála Petra Pavla. Ponaučení z vlády Borise Johnsona

Jaké scénáře jsou na stole pro unijní dohodu o zastropování cen energií? Jak se zatím rýsuje seznam uchazečů o prezidentský úřad po oficiálně potvrzené kandidatuře generála Petra Pavla? A jaké lekce vyplývají pro Británii z právě uzavřené premiérské éry Borise Johnsona?

Hosty Tomáše Pavlíčka jsou:

  • Štěpán Chalupa, předseda Komory obnovitelných zdrojů;
  • Petr Hartman, komentátor Českého rozhlasu;
  • Marek Bičan, akademik z Katedry mezinárodní­ch vztahů a evropských studií­ Fakulty sociální­ch studií­ Masarykovy univerzity.
autoři: Tomáš Pavlíček , ula
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.