Od září s novými pořady na vlnách Radiožurnálu

5. prosinec 2011
Tipy Českého rozhlasu

Od září jsme pro vás připravili několik nových pořadů. Řidičům mířícím za hranice Česka nabízíme informace o počasí v okolních zemích. Každý všední den v podvečer si můžete poslechnout rozhovor s aktérem významné události dne. V neděli dopoledne se můžete těšit na nový spotřebitelský magazín a také na povídání se zajímavým hostem.

Především profesionálním řidičům vyrážejícím do zahraničí nabízíme každý všední den v 5.10 hodin předpověď s podtitulkem počasí v okolních zemích. V 5 hodin a 40 minut ve všední dny si nově můžete naladit předpremiéru Deníku zahraničních zpravodajů. Premiérový čas pořadu - 9.10 hodin - zůstává nezměněn, ale přidali jsme i reprízu pro naše noční posluchače. Uslyšíte ji od úterý do pátku ve 2.15 hodin. Mírně se změnily časy pořadů vysílaných v 7.15-7.25 hodin.

Novinkou v programu ČRo 1 - Radiožurnálu je 20 minut Martina Veselovského. Každý všední den po půl šesté odpoledne si můžete poslechnout rozhovor s aktérem významné události dne. Martin Veselovský si zve hosty nejenom z politiky, ale i z vědy, kultury či sportu. Pokud rozhovor nestihnete, můžete si ho poslechnou v repríze v půl desáté večer a nebo z našeho audioarchivu.

Kvůli premiéře i repríze rozhovoru M. Veselovského se mění odpolední a večerní program. Odpolední Radiožurnál končí už v 17.30 hodin. Repríza Seriálu týdne je posunuta o čtvrt hodiny na 17.20. Pořad Z burzy je zrušen, informace z něj jsou součástí zpráv v 17 hodin. Souhrnný pořad Stalo se dnes je zkrácen na půlhodinu a do jeho času 21.00-21.30 hodin se přesunuly i Sportovní přehled a podrobná Předpověď počasí.

Logo

Na větší změny byste se měli připravit i vy, kdo nás posloucháte v neděli dopoledne. Pořad Okno do světa má nový vysílací čas v 8.15 hodin. O hodinu později se můžete těšit na nový spotřebitelský magazín Radiorada a v 10.10 hodin na rozhovor s Hostem Radiožurnálu.

S koncem prázdnin jsme se ve vysílání rozloučili s čistě letními pořady. Divnopis, Prázdninovou pohlednici ani Na Jadranu jako doma už tedy neuslyšíte, ale můžete se na ně s největší pravděpodobností těšit v létě 2007. Kvůli programovým změnám skončilo vysílání (a v tomto případě natrvalo) pořadů Fejeton Jana Pokorného, Pro a proti a Na střídačce.

autor: jkr
Spustit audio

Více z pořadu